Anglia legrégebbi útja majdnem elveszett örökre
Anglia legrégebbi útja, az Icknield Way, több mint 160 kilométeren keresztül húzódik Délkelet-Angliában, és az emberek évezredek óta járják. Ennek a történelmi útnak egy része azonban majdnem örökre elveszett az 50-es és 60-as években a közutak feltérképezése során felmerült következetlenségek és helyi ellenállás miatt.
Ennek orvoslása a 2000. évi “Countryside and Rights of Way Act”-tel (Törvény a vidéki területekről és az úthasználati jogokról) kezdődött, amely 2026. január 1-jéig adta Angliának az összes gyalogút dokumentálását. A Ramblers jótékonysági szervezet válaszolt a kihívásra, és több ezer embert vont be a közös erőfeszítésbe, hogy a modern technológia segítségével felkutassák és rögzítsék a hiányzó ösvényeket – írja az Ancient Origins.
Bár egyes földtulajdonosok talán kevésbé lelkesedtek azért, hogy a nyilvánosság felfedezze a birtokaikon átvezető utakat, a projekt célja, hogy kizárólag történelmi bizonyítékokra támaszkodjon. A határidő lejártához közeledve Anglia egy évezredes folyamat végét látja, amely az ősi Icknield Way-t és számtalan más ösvényt hoz vissza az ismeretlenség széléről.
A történelem egyedülálló pillanata, amikor a modern térképezési technológia és a népi tudásban gyökerező hagyomány keresztezi egymást, dönti el, hogy ezek az ösvények megmaradnak az utókor számára, vagy örökre elvesznek.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A világ legmagasabb tervezett felhőkarcolói
Átírhatja a történelemkönyveket ez a két, 7000 éves női holttest!
Magyar kutatók segítségével tettek meglepő felfedezést a földi élet fejlődésével kapcsolatban
A kutatók szerint egy amerikai vulkán egyre közelebb van a kitöréshez
Egy halálos táncot járó csillagpár a közelünkben fog felrobbanni
Furcsa, római kori temetkezést találtak Dunavecsén